Real Women Forum_ Jak objevit hodnotu svého talentu

TALENT a jeho hodnota

Ján Polák tvůrce  Smysluplného podnikání a Tajemství bohatství

radio1

Mozek je spíše funkcí jako rádio – přijímá a vysílá. Poku máme vyladěné rádio, pak se soustředíme na jendu stanici. Stejné je to s mozkem. Pokud je dobře nastaven, budeme celou svou pozornost upírat pouze na jednu aktivitu a nenecháme se od ní odvést.

Jak poznáme, kde náš talent vězí?: jsou to aktivity,při kterých cítíme lehkost při jejich vykonávání, máme hodně energie, ztrácíme pojem o čase, rádi je vykonáváme.

TALENT nám umožňuje zůstat ve stejném naladění a proudu tvořivosti po dlouhou dobu.

Je jednodušší soustřeit se na aktivity, které nám jdou a můžeme je vylepšovat. Nemusíme být nejlepší na všechno. Proto je důležité si najít lidi do týmu, kteří jsou šikovní na jiné aktivity než my.

TALENT = byl platidlo, měřítko. Má dvě strany jako mince, i my máme silné a slabé stránky. Tam, kde talen nemám, je dobré si najít lidi s protichůdným talentem, doplňujme se a vnímejme naše silné a slabé stránky.

 Při hledání talentu si udělejme lehké cvičení. Odpovězte si na 2 otázky

  1. Které jsou věci, které mi jdou lehce?
  2. S jakými otázkami za mnou chodí lidé, kamarádi, rodina? S čím se na mě obrací (pomoc v jaké oblasti)

Každý z nás má talent, jen si musíme najít jeho aplikaci!

Najděte si aktivtu, která vás baví a je nejlepší aktivitou pro všechny zúčastněné strany. WIN WIN WIN (viz příspěvek  Maria Diamond).Náš talent je dar, pro lidi kolem nás. Není pro každého, ale jakmile najdeme příjemce našeho talentu, cílovou skupinu, pak můžeme náš talent rozvíjet, můžeme na něm zašít stavět naše podnikání a budeme více spokojení, protože pracujeme na bází toho co nás baví.

Pokud chcete, vědět přesněji kde leží váš talent, udělejte si konkrétní profil osobnosti, je placený,ale peníze vynaložené vám stejně jako mě pomohou v nalezení nebo alespon dohledání svého talentu. Vřele doporučuji. Vyplatí se vám to.

Screen shot 2013-04-07 at 6.17.26 PM

Z mé strany vám přeji, ať neplýtváte svým talentem, tam kde nebude slyšen a soustřeďte se na aktivity, které vás baví. Protože pravidlo 10 000 hodin říká. Že to, co děláte tak dlouho musíte opravdu milovat a excelovat v tom.

Young always smiling mom of 2 boys . Finished her master degree at the Economical University in Brno (Czech Republic) country in the heart of Europe. Heading new life stage with a brand new role in my future life career. I have been working for student NGO AIESEC, playing accordion for 11 years, swimming as a competitive mono flip swimmer, singing in a teenage choir and joining different hobbies when any opportunity appeared. I love traveling and exploring new countries so that's why I have been studying abroad (Finland, Thailand), working abroad (Estonia) and daddy of my kids is from Venezuela :). I am a passionate dancer too. Now working for various projects, passionate about a vegan diet.

Tagged with: , , , , , ,
Posted in Business, Seminars, Learnings, Webinars, thoughts

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Teach your kids finance management
Share stories you like with your friends
Bookmark and Share
Without flashcards play and teach your kids
No Time For Flash Cards
April 2013
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
%d bloggers like this: