Limbic Footprint – Limbický otisk

V tomto článku chci poděkovat svojí kamarádce Mariánce,

kolegyňce pracovní a blízké duši za její zpětnou vazbu a email z přednášky od Mgr.art Zuzana Hozhoni, při festivalu o rodičovstcí a porodu (World week of respect for child birth).

Mariánka krásně vystihla téma a také mi potvrdila již dlouze sledovanou skutečnost na mě samé. Je lepší než se zlobit, zastavit se a zamyslet, odkud se ta zloba bere? Hněv je nejhorší přítel člověka. Plní nás hořkostí, tvoří nám další stres a následně problémy.

Přímá citace emailu:

Včera k té přednášce limbický otisk – jedná se o propojení synapsí v mozku. Máme vytvořené určité brain motehr and childsynapse – vytvářejí se na základě pocitů, které zažíváme v okamžiku početí a od něho. Během těhotenství – jak se naše maminka cítila. Během porodu. Do našeho mozku se vpisují vibrace toho, jak pociťujeme, jak prožíváme. Mozek a celé tělo se cítí jinak, když se usmíváme, když se těšíme a jinak, když je nám mizerně.

Např. naše maminka se bála – také my zažíváme pocity strachu. U porodu měla tisíc lidí – také my zažíváme pocity nedůvěry vůči lidem atd.

synapseDobré je, že synapse je možné vědomě měnit. 🙂Dejme si čas uvědomit si, proč máme takovou či takovou emoci. Např. vidím, že je doma nepořádek a navodí mi to stres. Pak vynadám sobě, že jsem neschopná, muži, že …, dětem, že … atd. Místo toho je doporučení sednout si, zklidnit se, napít se a rozklíčovat, co mě stresuje. Jestli skutečně nepořádek, nebo něco, co se mi přihodilo během dne – výsledkem má být to, že získáme na výběr, jak reagovat a jak se cítit. Možná i naši maminku stresoval nepořádek, máme to zapsané v mozku, reagujeme stejně jako ona. Přitom hodně lidí si říká, nebudu nikdy v tomhle jako máma. A přesto je. Je to v nás zapsané jako model.

Tedy cílem je snažit se být objektivní vůči svým pocitům, naučit se vylepšit situaci tak, abychom se cítili dobře (i fyzicky) a snažit se tvořit v každé situaci – s dětmi, v práci, ve víře, při milování atd. Jako jsi ty, Zlati 🙂

Zlati, ta Zuzka má velké úspěchy u lidí – za poměrně krátký čas práce se jí podařilo lidi úplně překlopit v postojích a

a prožívání, někteří tam i byli. A není to žádná čarodějka, je věcná, dokáže se vcítit.
Pořádá kurzy.  www.hozhoni.eu
Papa a hezké dny!
Mája
Za sebe vám přeji, ať uvědomění je stálé, ať láska a klid je silnější než hněv a stress.
Zlatka

Young always smiling mom of 2 boys . Finished her master degree at the Economical University in Brno (Czech Republic) country in the heart of Europe. Heading new life stage with a brand new role in my future life career. I have been working for student NGO AIESEC, playing accordion for 11 years, swimming as a competitive mono flip swimmer, singing in a teenage choir and joining different hobbies when any opportunity appeared. I love traveling and exploring new countries so that's why I have been studying abroad (Finland, Thailand), working abroad (Estonia) and daddy of my kids is from Venezuela :). I am a passionate dancer too. Now working for various projects, passionate about a vegan diet.

Tagged with: , , , , , , , , ,
Posted in Baby development, Learnings, Parenting, philosophy

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Teach your kids finance management
Share stories you like with your friends
Bookmark and Share
Without flashcards play and teach your kids
No Time For Flash Cards
May 2015
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
%d bloggers like this: