Jak se rodí fotbalisté

Jak se rodí fotbalisté?

Nevím, kdy a jak se to stalo, ale narodil se nám malý fotbalista. Zájem o mašinky upadá a přišla nová éra “fotbalový míč” …… to malé kulaté nic, za kterým se kluci/holky tak rádi honí, jak pes za ocasem.

Vždy jsem si říkala, jak se takový fotbalista může narodit. Zdali na něj rodiče naléhají, zdali jsou tyto děti splněným snem svých rodičů. Něco podobného jsem žila já v očích svých rodičů, a tak jsem nechtěla na své kluky naléhat se zájmovými aktivitami.

Je pravda, že Carlíček chodil už více jak rok se mnou ze školky kolem fotbalového hřiště a nikdy mi nezapomněl připomenout:” Mamiiiii, kdy už mě půjdeš přihlásit do klubu?”…..Já si stále řikala, to ho přejde……..ale nepřešlo a začátekm záží 2016 s novým školkovým rokem jsme šli na tréning. Cája se hned projevil jako šikovný a hlavně neuvěřitelně zapálený hráč. Skoro jsem jej ani nemohla udržet při převlékání do drezu. Klidně by běhal po hřišti nahý i bez kopaček, hlavně že by trénoval a hrál. Po 1,5 hodinovém tréningu pak následovalo 2 hodinové kopání s tátou, mámou, kamarády z klubu i kohokoliv, kdo se jen nachomítnul. Doma pokračuje každý den s kopáním za barákem, na chodbách, a doma to odskákal plyšový angry bird. Doma je hold všechno slyšet, tak aby nás nevystěhovali sousedé a majitelé bytu má povolené kopat do měkých kulatých náhražek.

Nic méně láska k fotbalu se přenáší i na výsledky a tým TJ Praga Mini končí neustále na prvních místech. Dnes jsme měli i vzácnou návštěvu Milana Baroše a tak jsem si říkala, že nejen Pelé a zahraniční hráči jsou v očích Carlíčka jeho vzory.

Poučení pro mě: Vždy naslouchej svým dětem.  Oni sami nejlépe ví a cítí, kam je srdce táhne, jak se chtějí profilovat. Jejich vášeň je povede k dobrým a lepším výsledkům. Našim úkolem je pouze podporovat a být s nimi u jejich začátků, nezdarů i vítězství.

screen-shot-2017-02-05-at-15-35-00

Young always smiling mom of 2 boys . Finished her master degree at the Economical University in Brno (Czech Republic) country in the heart of Europe. Heading new life stage with a brand new role in my future life career. I have been working for student NGO AIESEC, playing accordion for 11 years, swimming as a competitive mono flip swimmer, singing in a teenage choir and joining different hobbies when any opportunity appeared. I love traveling and exploring new countries so that's why I have been studying abroad (Finland, Thailand), working abroad (Estonia) and daddy of my kids is from Venezuela :). I am a passionate dancer too. Now working for various projects, passionate about a vegan diet.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Teach your kids finance management
Share stories you like with your friends
Bookmark and Share
Without flashcards play and teach your kids
No Time For Flash Cards
February 2017
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
%d bloggers like this: